Tasarımca Design Office

proje detayları

konum: Bostanlı, İzmir/Türkiye

alan: 125m²

proje tarihi: 2016

İşlevsellik ve tasarım ilkesi altında Tasarımca Design Office...

2016 yılında ofis değişimine giden ‘’Tasarımca Design Office’’ yine İzmir Bostanlı’da 3 oda 1 salondan oluşan 125 m²’lik daireyi kendileri için 4 duvar bırakarak yeniden projelendirip uygulamasını üstlendi.Tasarım ve işlevselliği ilke edinen Tasarımca Design Office, modern ofis tasarımıyla ofislerinde keyifli ve huzurlu çalışma alanlarını en ince ayrıntısına kadar düşünerek oluşturdu.Mekanları belirlerken saydamlığı ve geçirgenliği esas alan Tasarımca dolu duvar kütleleri yerine cam bölücüleri tercih etti. Her mekan kendi kimliğini oluştururken Türkiye’nin ve Dünya’nın bir çok yerinden alınan tablolar ve aksesuarlar mekanlarda tasarımın bir öğesi olarak bütünlük sağladı.

Alışılanın aksine toplu çalışma alanının tavanında kullanılan gri renk ile ön cephedeki büyük pencereler mekanın içerisinde aydınlık ve ferah bir çalışma ortamı oluşturdu.Tasarım ekibinin mottosu olan ‘’Imagination And Creativity Can Change The World’’ yazısı çalışma ortamındaki en sevilen detaylardan biri olarak mekandaki yerini aldı.Ofisin girişinde kullanılan siyah boyalı cam ve üzerinde yer alan logo ile mekana derinlik kazandırıldı.

Çalışma alanlarının zemininde karo halı tercih edilirken,giriş ve mutfak zemininde ise cilalı brüt beton kullanıldı.Güneş ışığını verimli bir şekilde içeriye dahil etmek isteyen Tasarımca design office mekanlarda ahşap jaluzilere yer verdi.Burçin Dinler tasarımlarının tohumlarını attığı bireysel çalışma alanında gri rengin dinginliği ile ahşabın sıcaklığını sentezleyerek yalın bir dille tamamlamış oldu.Hemen çalışma masasının arkasında yer alan kitaplığında ise 25 yıllık mesleki hayatında edindiği kitaplara ve objelere yer verdi.

Ofisin orta merkezinde bulunan Diğdem Çağıral’ın çalışma alanında tamamen içten jaluzili cam bölücüler kullanılarak hem bireyselliği hem de ofis bütünlüğü sağlandı.

Tüm detayların özenle düşünüldüğü ofiste, duvarlara fon oluşturanlar 25 yılın getirisi olan ödüller ile farklı müzelerden alınan tablolar oldu.

Ofisinde yarattığı huzuru tasarımlarıyla bütünleştiren Burçin Dinler ve ekibinin her zaman en önemli ilkesi haline gelen;müziğin ritminin eksik olmamasıdır.

Mekanların insanların önüne geçmemesini hedefleyen Tasarımca Design Office kendi ofislerinde de bu görüşü destekleyen bir tasarımla yeni ofislerini hayata geçirdi.

Sahilevleri Villa

Karşıyaka Yalı Daire